Co warto wiedzieć o lampie UV?

Lampa ta jest urządzeniem, które jest niezbędne w wykonywaniu na przykład manicure hybrydowego lub też żelowych tipsów. Zadaniem takiej lampy jest utwardzenie lakieru hybrydowego lub żelu. Manicure jest możliwy dzięki użyciu lampy UV. Warto o tym wiedzieć.

Budowa lampy UV. Na co zwracać uwagę?

Możliwe są różne rodzaje lampy UV, którą chcemy kupić. Lampa UV oraz lampa LED UV  różnią się od siebie działaniem. Na pewno lampy UV wydzielają szkodliwe dla nas promieniowania UVA. W lampie UV wytwarzane jest światło, które nie jest widziane dla wzroku. Jest to tak zwane światło ultrafioletowe. W lampie UV LED natomiast wytwarzane jest światło diodowe. Te jest widoczne dla naszego oka.

Wyposażenie lampy UV. Co powinniśmy wiedzieć?

Lampy UV mogą być wyposażone w czujniki ruchu. Ten będzie uruchamiał jej działanie. W lampach UV znajduje się także odpowiedni wentylator. Jego zadaniem jest ochrona naszych dłoni. Jest także timer oraz wysuwana płytka. W lampie UV są również właściwe przyciski, które pozwalają nam określić pobór mocy. W ofercie sklepów internetowych możliwy jest zakup wielu lamp UV. Zarówno są bezprzewodowe oraz przewodowe.

Jakie jest zastosowanie lampy UV?

Na pewno dzięki nim możliwe jest wykonanie prawidłowego manicure. Również manicure metodą żelową. Powinniśmy o tym wiedzieć, przed zakupem dobrej jakościowo lampy UV. Korzystanie z lampy ultrafioletowej jest proste i wygodne. Spełnia ona wiele różnych funkcji, dlatego jest często kupowana przez klientów, którzy następnie ją polecają innym osobom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *